Disable Preloader

6356 sayılı kanuna istinaden, 18 Mayıs 2021 tarihinde Altındağ / Ankara’da 06 SND 461 Kütük nolu, 565 Kod’lu, Albümcüler Kameramanlar Fotoğrafçılar İşveren Sendikası ( Alkafosen ), Sendikaya üye olan Albümcülerin Kameramanların Fotoğrafçıların hukuki ve yasal haklarının korunması ve müdafaa edilmesi amacıyla kurulmuştur. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı onayını almış ve csgb.gov.tr resmi web sitesinde yayınlanmış bulunmaktayız.

 Neler Planlıyoruz ?

Etkinlik Fotoğrafçısı ve Kameramanı (Seviye 4) belgemiz ile, KORSAN FOTOĞRAFÇILIĞIN ÖNÜNE GEÇİYORUZ. Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) ile Düğün ve Organizasyon Sektörü İşveren Sendikası (Düsoiş) in yapmış olduğu protokole katılarak, bizde Düsoiş İşveren Sendikası ile protokol yaparak, çalışmalara, kurullara katılıp belgelendirmeye katkı sağladık. Şuanda tamamlanma aşamasında olan Etkinlik Fotoğrafçısı ve Kameramanı (Seviye 4) belgemizi çok yakında sektörümüze kazandıracağız.

  • KOSGEB ile protokol yaparak, hibe kredi ve kredi alımlarında sektörümüzünde yer almasını sağlamak istiyoruz.
  • İŞKUR ile protokol yaparak, İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMLARI kapsamında nitelikli personel bulma, nitelikli personel yetiştirme sayesinde profesyonel ve vasıflı personellerle çalışmak istiyoruz.
  • Tüm üyelerimize ÜCRETSİZ AVUKATLIK HİZMETİ sunarak, tüm yasal platformlarda üyelerimizi temsil edeceğiz
  • Üyelerimize, kurulacak olan konfederasyonumuzca Türkiye’nin 81 ilinde düzenlenecek EVLİLİK FUARLARINDA indirimli stant sağlayarak üyelerimizin maliyetlerini azaltmak ve üyelerimizi geniş kitlelere ulaştırmak istiyoruz.
  • Türkiye geneli ekipman, donanım ve sarf malzeme ihaleleri açarak, Kaliteli malzeme almak, Kaliteli malzemeyi uygun fiyata almak, anlaşmalı çözüm ortaklarımızdan alım yapıldığında ALKAFOSEN garantörlüğünde alım yapmak istiyoruz.

 

Ne istiyoruz ?

 Artık KORSANA DUR DİYORUZ, Sektörümüzü Türkiye genelinde temsil edip, yıllar boyu kıymeti bilinmemiş sektörümüze artık yeni bir kurumsal kimlik ve saygınlık kazandırmak istiyoruz.

 

Kimleri hedef alıyoruz?

 Türkiye’nin 81 il, 922 İlçesindeki, Sgk işveren sicil belgesi, vergi levhası olan tüm meslektaşlarımızı ALKAFOSEN çatısı altında toplayacağız. Hedefimiz Sektörümüzü dünya fotoğrafçılık kriterleri seviyesine getirmek ve dünya piyasasına açılmaktır.

 

Nasıl? Bu konu nasıl ortaya çıktı? Kimlere nasıl fayda sağlıyor?

 Albümcülük, Kameramanlık, Fotoğrafçılık sektöründe resmi olarak çalışan firmalar olduğu gibi korsan olarak çalışan kişilerde vardır. Korsan sayısı resmi çalışan kurum sayısından fazla hale gelmiştir, piyasadaki ücretleri kırarak haksız rekabet oluşturması, işin kalitesiz yapılmasından dolayı sektörün adının lekelenmesi ile saygınlığımızın düşmesini gördüğümüzden dolayı Alkafosen İşveren Sendikasını kurma ihtiyacı hissettik. Etkinlik Fotoğrafçısı ve Kameramanı (Seviye 4) belgemiz ile mesleki kriter ve yeterliliklere uymayanlar bu mesleği artık yapamayacaklar.

Kaynak :https://www.objektifbakis.net/haber-artik-korsana-sende-dur-de-5381.html

 

 

Paylaş:

Yorumlar kapatılmış.